Tagjaink

Fekete Borbála



Fekete Borbála vagyok, 1993 október 20-án születtem Budapesten. Népzene iránti szenvedélyemet családomnak köszönhetem. 2017-ben diplomáztam a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népzene, népi ének előadóművész szakán. 2020-ban Junior Príma díjat vehettem át. Az autentikus népzene mellett évek óta világzenei együttesek tagja vagyok, valamint a média világában tevékenykedem. A Dobrodában 2011 óta énekelek, ezzel kezdődött a színpadi karrierem. Szabadidőmben jógázom, szívesen kirándulok és töltök időt a családommal, barátaimmal.

Fekete Borbála

ének

1992. április 2-án születtem Salgótarjánban. Zeneszó mellett nőttem fel. Kicsi koromtól fogva édesapám hallgattatta velem a népzenét, ami azóta is az életem legmeghatározóbb mozgatórugója. Hét éves koromban szüleim beírattak a Váczi Gyula Alapfokú Művészeti Iskolába, ahol megismerkedtem a hegedülés alapjaival, a komolyzene rejtelmeivel, gyönyörűségével, Fodor Sándornak köszönhetően. Később a helyi cigányprímásnál, Szabó ‘Cinci’ István bácsinál is tanultam több éven keresztül, aki megismertetett a magyar nóta világával. 2002-2010 között Hrúz Dénes, a Dűvő együttes kiváló prímása volt a mesterem. 2010-ben a budapesti Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi hegedű szakára nyertem felvételt, ahol 2014-ben szereztem meg a BA diplomát, 2016-ban pedig tanári diplomámat, 2018-ban pedig a népi cimbalom tanári diplomámat. Számos versenyen vettem részt, melyek közül kiemelendő a Kecskeméti Prímásverseny, ahol 2011-ben és 2015-ben III. helyezést értem el. Az ország másik nagyhírű versenyén, a balatonfüredi Anna-bál prímásversenyén 2014-ben IV. helyezett, 2016-ban és 2018-ban különdíjas lettem. Tevékenységem elismeréseként 2017-ben Junior príma díjat vehettem át Magyar Népművészet és Közművelődés kategóriában. Az előadóművészet mellett nagy hangsúlyt fektetek az utánpótlás nevelésére. 2015-től tanítok az egri Farkas Ferenc Zeneiskolában, 2021-től pedig lakóhelyemen, Cserépfalun, a Hórvölgye AMI-ban. Az elmúlt közel egy évtized alatt számos regionális és országos versenyt nyertünk a növendékeimmel, ennek eredményeképpen 2023-ban megkaptam a Bonis Bona - A nemzet tehetségeiért miniszteri kitüntetést, és Heves vármegyének “Az év pedagógusa” díjat.

ifj. Gelencsér János                                   honlapom

hegedű, koboz

ifj. Gelencsér János
Deák-Volom Dávid

Családunkban a zenélés hagyomány. Gyerekként nagyapám vezetett be a zene világába, 8 éves koromtól álltam vele színpadra. Tanulmányaimat a Magyar Állami Operaház klarinétosánál, Csongár Péternél végeztem, a váci Pikéthy konziban. Ez idő alatt ifj. Gelencsér János meghívott a Dobroda zenekarába, melynek a mai napig aktív tagja vagyok. Így olyan világba nyertem betekintést, ami örökre magával ragadott. Diplomámat a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi fúvós szakán szereztem. Elhivatottsággal képviselem a magyar zenei és kulturális örökség megőrzését és továbbörökítését. Ennek megvalósításaként 2023-ban megalapítottam a Kárpát FM zenekart.

Deák-Volom Dávid

klarinét, tárogató, szaxofon, harmonika

A cimbalommal 5 éves koromba kezdtem el foglalkozni. Elsőként Unger Balázstól tanultam népzenét Turán. Alapfokú tanulmányaim végén a VI. Országos Népzenei Verseny szóló kategóriájának aranykategóriás helyezettje és különdíjasa lettem. Ezt követően a Rajkó- Talentum Zene-és Táncművészeti Iskolában folytattam tanulmányaimat Lukács Miklós vezetésével klasszikus cimbalom szakon. 2017-ben az intézménytől az „év zenészének” járó Farkas Gyula díjat vehettem át. 2018-tól a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen folytatom tanulmányaimat osztatlan képzésben népi cimbalom és népzeneelmélet szakirányokon. A 2019-ben megrendezett BMC Nemzetközi Cimbalomverseny nyitott kategóriájának különdíjasa lettem. Jelenleg negyedéves hallgató vagyok, tanulmányaim során a magyar népzenei kultúra művelése és tanítása mellett nagy hangsúlyt fektetek a Kárpát-medencében élő roma közösségek népzenéjének és hagyományainak tanulmányozására és továbbadására.

Solymosi Vince     

cimbalom


Balogh Kálmán
Gelencsér János

1998. november 3.-án születtem Budapesten. Turán élek, ahol már egész kiskorom óta tanulom és gyakorlom a népzenét. 2005-ben kezdtem meg népzenei tanulmányaimat Unger Balázs és Rónai Zoltán kezei alatt. 2013-tól a Váci Bartók- Pikéthy Szakgimnáziumban folytattam tanulmányaimat, népi brácsa, valamint népi harmonika szakon. Tanáraim ebben a periódusban: Blaskó Csaba, Salamon Beáta, Bobár Zoltán, Szabó András, Fekete Márton, Sárközi Áron, Szász Szabolcs. 2018-ban a Középiskolák Országos Népzenei Versenyén első helyezést értem el. 2018-ban felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem osztatlan tanári népi brácsa és népi harmonika szakára. Az iskolán kívül évközben és nyaranta eljárok más-más helyekre, táborokba tanulni, tanítani, hogy bővítsem a tudásomat. 2021 óta szervezője vagyok a Dobroda Népzene- Néptánc Tábornak, amit mindig nagy izgalommal várok, mert számomra nagyon fontos a tudás átadása valamint a muzsikálás, ami összehozza az embereket. Fontos mérdföldkő az életemben, amikor a Cimbaliband vendégzenészeként harmonikáztam. Ezáltal nagyobb rálátást nyertem a szomszédos népek zenéire, valamint közreműködhettem a Cimbaliband Iram című lemezén, ami Fonogram- díjat nyert. Zeneakadémiai tanulmányaim végeztével, a zeneoktatással és aktív muzsikálással szeretnék foglalkozni.  

Gólya Péter

brácsa, harmonika

2000.03.31-én születtem Szolnokon. Eleinte klasszikus zongorát tanultam a szolnoki Bartók Béla zeneiskolában, majd hatodik osztályban ismerkedtem meg a magyar népzenével az osztályfőnököm, Móráné Seres Katalin által. Gimnáziumi éveim után az Óbudai Egyetemen kezdtem meg tanulmányaimat, ahol egy év elteltével rájöttem, hogy nekem a zene való. Ennek tudatában a Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakgimnázium szakmai képzésén folytattam tanulmányaimat Salamon Beáta, Sárközy Áron és Blaskó Csaba kezei alatt. Ez idő alatt több táborban is megfordultam, ahol Orsós Tamástól és Hanusz Zoltántól tanulhattam. 2021-ben felvételt nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi brácsa-népi bőgő szakára ahol Doór Róbert és Árendás Péter segítenek elsajátítani a népzenei stílusok fortélyait. Eddigi pályafutásom alatt számtalan zenekarban közreműködhettem, többek között a Magyar Állami Népi Együttes zenekarában és Pál István Szalonna és bandájában. Miután elvégzem a tanulmányaimat, szeretném továbbadni azt a tudást amit a tanáraimtól, mestereimtől szereztem, illetve szeretnék hangszerkészítéssel foglalkozni.

Böröcz Ákos

nagybőgő, brácsa

Szabó István
Góly Márton

1993.04.28.-án születtem Budapesten. A zenét édesapám révén ismertem meg. 2002-ben kezdtem el cimbalmot tanulni a Podmaniczky Alapfokú Művészeti Iskola Turára kihelyezett népzenei tagozatán, Unger Balázs keze alatt. Tanulmányaimat zenei pályán folytattam tovább 2007-ben Vácon a Pikéthy Tibor Zeneművészeti Szakközépiskolában, Balogh Kálmánnál. Ezzel párhuzamosan magánórákat is vettem Vaskó Tódortól, Balogh Kálmán unokatestvérétől. 2013-ban felvétel nyertem a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem BA Népi cimbalom szakára. Előadóművészi, BA diplomát 2016-ban szereztem.
Többször is szerencsém volt egy színpadon szerepelni és turnézni a Hargita Nemzeti Székely Népi Együttessel. Kétszer is részt vettem az Erdélyi Prímások Találkozóján, valamint az Erdélyi Profi Hivatásos Néptáncegyüttesek találkozóján.
2016-ban nagy öröm volt számomra, hogy egy színpadon állhatok és játszhatok Fischer Ivánnal és a Budapesti Fesztiválzenekarral az általuk szervezett TérTánc koncert keretein belül.
2017-ben megnyertem és arany páva díjat kaptam a Fölszállott a páva televíziós tehetségkutató vetélkedőt hangszeres szólisták és zenekarok kategóriájában a Pósfa zenekarral.
2018-ban a Nagyszombat Megye Önkormányzati díja – Nagyszombat megye egyénisége, valamint a Pro Traditione díjat is megkaptam a Pósfa zenekar tagjaként.
Mesterdiplomámat 2022-ben a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi cimbalomművész-tanár-tamburaművész-tanár szakán szereztem meg.
Jelenleg Martonvásáron az alapfokú művészeti iskolában, valamint a Balla Zoltán Alapfokú Művészeti Iskola piliscsabai kihelyezett népzenei tagozatán, népi cimbalmot oktatok.
Zenekarok:
- Dobroda zenekar
- Naszály zenekar
- Bajkó zenekar
- MárTones

Gólya Márton

cimbalom, tamburabrácsa, ütőgardon


Közreműködők, munkatársak

1959. január 18-án születtem Miskolcon. Anyai ágon több kiváló cigányzenész rokonom is volt. Az egyik leghíresebbnek, Balogh Elemérnek köszönhetem, hogy megismertem a magyar cimbalmot. Az ő különleges személyisége és egyedi zenei tehetsége hatott rám, amikor 11 évesen elbűvölt a cimbalmozásával. Ennek ellenére nem lettem városi cigányzenész, hanem a falusi népzene szerelmese lettem. A  '70-es években kezdődő Táncházmozgalom egyik ifjú zenészeként muzsikálni kezdtem az akkori kortársakkal. A mai napig töretlen szeretettel és kíváncsisággal fordulok a magyar és a szomszéd népek zenéje felé. A zenei érdeklődésem sokirányú, a cimbalmon szeretek kipróbálni sokfajta zenét. Szöllős Beatrix volt az első klasszikus zenei tanárom, majd Gerencsér Ferencnél végeztem el a középiskolai és főiskolai tanulmányaimat. Jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem népi cimbalom szakának tanára vagyok. Eddigi pályafutásom során játszottam népzenét, klasszikus és kortárs zenét, valamint ragtime és jazz együttesekkel is dolgoztam együtt. A saját zenekarommal a Gypsy Cimbalom Banddel az úgynevezett  "világzenei"  műfajt igyekszünk gazdagítani ötleteinkkel. A Dobroda zenekarral karöltve szeretném továbbra is élvezni és művelni a gazdag és gyönyörű népzenénket.

Balogh Kálmán    

cimbalom


Balogh Kálmán

1967. január 9-én születtem Salgótarjánban. 2013-ban ért a megtiszteltetés, hogy a Dobrodát és minden zenészét tagként üdvözölhettem. Korábban a Dűvő és a Folt zenekar zenésze voltam, és mint most is, elsősorban bőgősként tevékenykedtem, de meglepetésszerűen bármikor felbukkanhatnak a kezemben más hangszerek is.  Részt vállaltam a népzene gyűjtésében, tanításában, előadásában így a legnagyobb öröm számomra, hogy hozzájárulhattam a zenei anyanyelvünk, a magyar népzene mindenkihez való eljuttatásához. A Dobroda olyan értékeket ad nekem amelyek ma sajnos sokaknak nem jutnak ki. Emberiesség, összetartozás, csapatmunka, utazás, szellemi javak teremtése és átadása. Legszívesebben minden embernek azt kívánnám, hogy érezze magát ilyen jól a bőrében!
Ma már nem zenészként, hanem munkatársként segitem a zenekar tevékenységét. Az élet további feladatokat, kihívásokat tartogatott számomra, amelyekben szeretnék elmélyedni, így az egyesület adminisztrációs és szervezési folyamataiban veszek részt - tovább segítve ezzel a csapat munkáját.

Szabó István

Egyesületi elnök

Szabó István

Easy Website Builder